Puķu dobju ierīkošana

Puķu dobes ir košs akcents, kas mainās līdzi gadalaikiem priecējot ar krāsām un smaržu. Puķes apstādījumos iepriecina jau martā ar pirmajiem sniegpulksteņiem, krokusiem, sniega rozēm un līdz salnām ziedošajām asterēm, samtenēm un verbenām.

Galvenā puķu izmantošanas priekšrocība apstādījumos ir operatīva dobes formas un sastāva maiņa, iegūstot krāšņu akcentu.

Puķes iedala:

  • sīpolpuķes (krokusi, tulpes, narcises, gladiolas, lilijas u.c.)
  • viengadīgās puķes (asteres, verbenas, kliņģerītes, samtenes u.c. )
  • daudzgadīgās puķes (klinšu alises, laimiņi, flokši, dālijas, kannas, lavandas u.c.)
  • graudzāles (auzenes, miskantes, smilgas u.c.)
  • ūdensaugi (ūdensrozes, puķu meldri, cūkauši u.c.)

Katrai puķu grupai ir savi nosacījumi stādāmās vietas izvēlē un augsnes sagatavošanā. Sīpolpuķēm un atsevišķiem ūdensaugiem un daudzgadīgajām ziemcietēm ir jāievēro sīpolu, gumu vai citu pārziemojošo daļu pareizu uzglabāšanu ziemā, piemēram, kannas, gladiolas un dālijas. Tāpat jāievēro, ka ne visas puķes stāda pavasarī, piemēram, daļu sīpolpuķu norok jau iepriekšējā vasarā un īpaši sagatavojot stāda jau rudenī, lai pavasarī mūs priecētu koši tulpju lauki un smaržojošās hiacintes.

Kaut arī puķu sugu ir ļoti daudz un to prasības pret augsnes sagatavošanu atšķiras, vidēji puķēm tiek sagatavotas 30-40 cm, auglīga, irdena substrāta. Lai puķes krāšņi ziedētu dobes sagatavojot tiek iestrādāts pamatmēslojums. Puķu dobes atkarībā no augu sugām mulčē ar kūdru vai smalko mulčas frakciju.

Mūsu dārznieku veikumu katru gadu var vērot pie T/C Alfa un Spice, kur pavasara puķes dobēs nomaina krāšņas vasaras puķu kompozīcijas.

  Radušies jautājumi?

hCaptcha

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā.

Kontakti

  Jelgava, Graudu iela 4a, LV 3001

  +371 29432512

 birojs@alejasprojekti.lv